Tag

vajza

Bariu dhe Vajza

Publikuar më 12/04/2010

Na ishte njeher nje familje ne pyll,(burri,gruaja,vajza) Gruaja vdiq dhe çdo vit vajza e saj i mbildhte lule ne pyll qe t’ja çonte tek varri. Njeher humbi rrugen dhe takoj…

Më Shumë

Vajza e policit

Publikuar më 08/11/2009

Nje vajz e re shkon tek i ati, polic, duke qare: -Baba, baba kam humbur virgjerine! -Pe poshte krevatit. –  ia kthen i qete ai.

Më Shumë