Tag

shqip

Kush e ka nenen me te trashe

Publikuar më 17/04/2010

Ka qene Gjermani, Amerikani edhe Shqiptari edhe kane bere gare se cili e ka nenen me te trashe. Gjermani thote: Nena ime kur futet ne dhome e merr krejt deren…

Më Shumë

Meterologet

Publikuar më 14/04/2010

Na ishte njëherë një studente për metereologji. Kur bashkë me një shokun e vet po shihte nivelin e shiut që kishte rënë atë ditë,por kesaj vajzes i shpetoi nje pordhë.…

Më Shumë

Bariu dhe Vajza

Publikuar më 12/04/2010

Na ishte njeher nje familje ne pyll,(burri,gruaja,vajza) Gruaja vdiq dhe çdo vit vajza e saj i mbildhte lule ne pyll qe t’ja çonte tek varri. Njeher humbi rrugen dhe takoj…

Më Shumë

Plaku dhe Plaka

Publikuar më 29/03/2010

Plaku i pallatit per karshi Me nje plake, ka ra n’dashni Dite e nate per te mendon Pa e pare dot s’duron. Kur del plaka ne dritare Plaku i shkret…

Më Shumë

Te prisja ty…

Publikuar më 29/03/2010

Naten me yje te prita un ty Kanace te shtypura te mblidhnim te dy Te prita, te prita sa doli hena Pastaj e kuptova qe s’te linte nena Pergjigje s’durova…

Më Shumë

Hoxha dhe Papagalli

Publikuar më 25/03/2010

Hoxha vendos te shese papagallin e tij… E nxjer ne treg dhe papagallin e blen nje prift dhe e dergon ne shtepin e tij… Papagalli kishte mesuar zakonet e Hoxhes…

Më Shumë

Gjakovari

Publikuar më 20/03/2010

A e dini se si i jep bakshish gjakovari muzikës ? E tërheq kartën e kreditit nëpër harmonikë.

Më Shumë

Kapetani i anijes

Publikuar më 18/03/2010

Marinari lajmëron kapitenin: Kapiten, nën kabinë është hapur një vrimë! Edhe çka? Uji po hyn në anije. “S’ka nevojë për panik, hape edhe një vrimë tjetër të dalë uji jashtë.

Më Shumë