Per festen e Bajramit

Publikuar më 03/02/2014

I ble nja 20 cope kurban dhe shkon te xhamia, ku luteshin fetaret musliman, hyn mbrenda me thika ne dore, dhe pyet: a ka ndonje musliman ketu? Ata kur e shofin ashtu me thika frikesohen dhe asnje nuk bezan. Dikur nje skamnor, me ze te ulet thote: po une jam. Eja Ti ketu i thote, e nxjerr jashte, i pren nje kurban dhe ia fale. Hyn prape ne xhami dhe pyet: a ka edhe ndonje musliman ketu, asnje nuk bezan, disa fillojne te thone: hoxha, hoxha eshte musliman, por nga frika edhe hoxha po belbezon: jo more jo, jo…

Të ngjashme

Ska komente

Komento