5 vellezerit dhe lopa

Publikuar më 20/09/2009

Ishin 5 vellezer dhe po u vdiste babai. Ai u le amanet lopen qe kishin ta ruanin si syte e ballit. Por nje dite lopa ngordhi. Vellezerit takuan nje zane dhe ajo u tha se do ta ringjallte lopen nese njeri nga ata do te mund te bente dashuri 5 here rrjesht me te. I pari zgjati 2 here  edhe i dyti aq i treti zgjati 3 here ndersa i katerti 4 here. kur i erdhi rradha te pestit, ai i kaloi 5 heret.
-Boll se me vdiqe i thote zana.
-Ku pyes une per ty, une vdiqa lopen.-i thote vellai i 5

Të ngjashme

Ska komente

Komento