Zjarrfikesit

Publikuar më 24/06/2011

Ishin 2 zjarrfiksa ne shqiperi e ishin ne krye te detyres.
Merr nje grua ne telefon i thot se po digjet nje pallat 3 katesh.
Shkojn keta zjarrfikesit. Hapin shkallet gjysma gjysma edhe njeri hipen lart.
Merr kalamaj qe lart qe kishin ngel edhe i hidhte nga kati i tret, edhe tjetri i priste posht. Priti nja 2 a 3 kalamaj edhe i erdhi rradha nje jevgu. E hedh ky dhe ai posht nuk e kap.
nejse, kalojn 2 a 3 kalamaj tjer, edhe i vjen rradha nje jevgu tjeter.
E hedh prap ky, ai posht prap se kap.
Ai lart I thot ca ben ore? Pse si kape keta?
Po pse lodhesh kot me keta te djegurit ti mo? i thot zjarrfiksi tjeter

Të ngjashme

Ska komente

Komento