Vjehrra

Publikuar më 26/05/2011

E pyet dhëndëri vjehrrën: “Deri kur do të rrish oj vjehërr?”
Vjehrra: Derisa të mos ju bëhem bajat”
Dhëndëri: “Ahu kaq shkurt a?”

Të ngjashme

1 Comment

  • Reply h p 31/05/2011 at 9:35 pm

    ishte martuar nji cift ne fshat dhe nusja sipas zakonit mas nji jave do shkonte te mbushte uje ne krua ,nji dite nga ditet nji plak qe e kishte shtepine afer kroit del te sofati i portes dhe e shikon nusen e sa her qe ajo vinte per uje ai hiqte ne zeme.nusja i thote burrit qe keshtu ma bene ai plaku.i thote burri qe pa pyete qe cfar do.kaloj nusja e re per uje dhe plaku prap te njejte psheretime,i thote nusja ,cfare ke qe psheretin,i thote plaku qe tya dua ,ul koken nusja dhe shkn ne shtepi e inatosur dhe zihet me burrin qe ti ma bere qe i fola une atij.meqe plaku ishte shume i pasur burri e bind gruan qe te shkoj te plaku kundrejt nje shume parash me mendimin qe ai plaku ishte shume plak,vete nusja dhe mbasi beri dashuri me plakun dhe i mori dhe leket,per ti mos itreguar burrit te verteten kur u kthyei thote burrit qe ja mora leket,po mire i thote burri po he bete gje eh i thote nusja ai kishte mbaruar,epo une te thash i tha burri.mbas pak i thote nusja burrit po ti kur do dalesh ne pension,ha ha ha ha ha.

  • Komento