Vdekje e dyshimte

Publikuar më 13/08/2015

Takohen dy shoke pas disa vitesh:
-Ckemi Miri,si ke kaluar?
-cfar te kaloj more shok,me ka vdekur babi
-babai yt?nje njeri aq i shendetshem si ai?si? me thuaj si vdiq?
-ja more ishte prishur llampa e guzhines,dhe hipi ne karrike qe ta nderronte,nderkohe vjen korenti!!
-ah lere e kuptova,e kapi korenti dhe vdiq.
-jo jo por sic ishte ra dhe perplasi koken tek cepi tavolines
-ah kuptova,mbeti ne vend!
-jo jo ashtu sic ishte i hutuar shkoi e ja futi me koke televizorit..
-ah e paska djegur televizori te gjalle!
-jo jo sic ishte i hutuar shkoi e theu me koke xhamat e ballkonit
-tani e kuptova,e prene xhamat !
-jo jo!!
-po atehere si vdiq???
-si perfundim e vrau mami me cifte qe mos te shkaterronte me shtepine !!!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento