Posts Tagged ‘Anekdota nga Nastradini’

-Kur u ktheva ne Shqiperi , e kuptova qe nostalgjia ishte zgjedhja me e mire.

-Zemren e kam ne Shqiperi, koken  e kam cuar ne vend me te sigurt.

- ZOTI I RUAN SHQIPTARET – por per eksperimente.

- Populli me tre fe, shume lehte e gjen edhe ndonje Zot

- Virgjereshe nuk behesh, por mbetesh.

- Fallsifikuesit nuk kane faj, origjinali ja ka nisur i pari.

- Lypsa, mereni pushtetin, jeni bere maxhoranca!

-Pse  masturbimi  ka vlere me te madhe se seksi..? Sepse eshte pune e bere me dore!

-Ishalla Liderat Evropian nuk e thone ate qe mendojne shumica e politikanve te Shqiperise: Me plai  ka*i per shqiptaret!

- Nese doni te lini te dashuren, lereni tek une

Një nate gruaja u zu me nastradinin, i dha të shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
Komshia e ndjeu zhurmen dhe të nesermen e pyeti nastradinin.

- Cfar ishte gjith ajo zhurme dje?
- Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet,
- Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
- Brenda saj isha dhe une.

Page 2 of 212