Tag

humor

Meterologet

Publikuar më 14/04/2010

Na ishte njëherë një studente për metereologji. Kur bashkë me një shokun e vet po shihte nivelin e shiut që kishte rënë atë ditë,por kesaj vajzes i shpetoi nje pordhë.…

Më Shumë

Bariu dhe Vajza

Publikuar më 12/04/2010

Na ishte njeher nje familje ne pyll,(burri,gruaja,vajza) Gruaja vdiq dhe çdo vit vajza e saj i mbildhte lule ne pyll qe t’ja çonte tek varri. Njeher humbi rrugen dhe takoj…

Më Shumë

Plaku dhe Plaka

Publikuar më 29/03/2010

Plaku i pallatit per karshi Me nje plake, ka ra n’dashni Dite e nate per te mendon Pa e pare dot s’duron. Kur del plaka ne dritare Plaku i shkret…

Më Shumë

Te prisja ty…

Publikuar më 29/03/2010

Naten me yje te prita un ty Kanace te shtypura te mblidhnim te dy Te prita, te prita sa doli hena Pastaj e kuptova qe s’te linte nena Pergjigje s’durova…

Më Shumë

Hoxha dhe Papagalli

Publikuar më 25/03/2010

Hoxha vendos te shese papagallin e tij… E nxjer ne treg dhe papagallin e blen nje prift dhe e dergon ne shtepin e tij… Papagalli kishte mesuar zakonet e Hoxhes…

Më Shumë

Gjakovari

Publikuar më 20/03/2010

A e dini se si i jep bakshish gjakovari muzikës ? E tërheq kartën e kreditit nëpër harmonikë.

Më Shumë

Kapetani i anijes

Publikuar më 18/03/2010

Marinari lajmëron kapitenin: Kapiten, nën kabinë është hapur një vrimë! Edhe çka? Uji po hyn në anije. “S’ka nevojë për panik, hape edhe një vrimë tjetër të dalë uji jashtë.

Më Shumë

Transporti

Publikuar më 18/03/2010

Pyet Shuli gjyshen e vet: – Gjyshe, me çka ke ardhur? – Me autobus, djali jem. – E pse babi po thotë që të ka pru dreqi!

Më Shumë