Tag

humor shqip

Burat

Publikuar më 01/02/2010

Burrat jane krijesat me te pervuajtura ne bote sepse vetem ata i gjen poshte krevatit apo neper dollape.

Më Shumë

Kungulli ne avion

Publikuar më 27/01/2010

Kthehen me avion nga jashte shtetit nje cift me femijen e tyre te vogel…Me vete kishin marre dhe nje kungull te madh. Por ne udhetim ndodh nje problem me avionin…

Më Shumë

Demi dhe Lopa

Publikuar më 26/12/2009

Ne nje livadh po kulloste nje lope e bukur me nje shami te kuqe ne koke. Demi kishte kohe qe e shihte dhe njehere behet gati per ti thene nja…

Më Shumë

Rrusta te gjinekologu

Publikuar më 26/12/2009

Rrusta shkon te gjinekologu me gruan që ta kuptojnë se a është shtatzënë gruaja, dhe pas analizave gjinekologu i thotë se ajo është shtatzënë. Rrusta thotë: – Po doktor unë…

Më Shumë

Gruaja dhe buri

Publikuar më 23/10/2009

Duke pare televizor i thote burri gruas, hajde moj grua shikoje kete vajze ne televizor si eshte si kukull, jo ti qe me je bere si Autokombanje. Gruaja e shikoi…

Më Shumë

Djemtë dhe polici

Publikuar më 23/10/2009

Duke biseduar me njëri-tjetrin, i thotë shoku- shokut: – E gjen dot se çfarë dallimi ka mes policit dhe gomarit? Rastësisht, një polic që po kalonte, i dëgjon dhe i…

Më Shumë

Efendi Nastradini

Publikuar më 23/10/2009

Njehere hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, per te predikuar dhe tha: “Besimtare, a e dini se ca do t’u theme” Ata iu pergjigjen: “Jo, nuk e dime.” Atehere hoxha…

Më Shumë

Nastradini Gjumash

Publikuar më 23/10/2009

-Nastradin! – E shkundi nje nate gruaja Nastradinin. -S’te vjen keq qe kam tere naten pa gjume duke tundur djalin qe qan? Tunde dhe ti njecike, se fundja, djali s’eshte…

Më Shumë