Tag

barcoleta shqip

Gjakovari

Publikuar më 20/03/2010

A e dini se si i jep bakshish gjakovari muzikës ? E tërheq kartën e kreditit nëpër harmonikë.

Më Shumë

2 shoferet

Publikuar më 07/03/2010

Dy kamioniste udhetojne me kamion ne nje rruge me mjegull, ne nje çast ai qe eshte ne timon zgjon ate tjetrin qe po flinte dhe i thote: Mos valle ketej…

Më Shumë

A e dini se…

Publikuar më 07/03/2010

Zoti  krijoi token – E beri pushim Pastaj krijoi burrin – E beri prap pushim Pastaj krijoi gruan……..dhe qe nga ajo dite nuk gjeti me kohe per pushim as burri…

Më Shumë

Dhurata e vitit te ri

Publikuar më 02/03/2010

Per vitin e ri vendosa ti dhuroj te dashures nje pale doreza. Aty ne Shitore takova nje shoqe shkolle e cila bleu breke. Per fat te keq shitesja na i…

Më Shumë

Biznesmenet

Publikuar më 14/02/2010

Një biznesmen Shqiptar dhe një biznesmen Çifut shkojne në një restorant klasi pasi perfunduan disa marveshje fitimprurese për te dy. Pasi hengren e pine per qef,doli problemi se kush do…

Më Shumë

Pijaneci

Publikuar më 14/02/2010

Një pijanec pasi kthehet në shtëpi dhe mbaron punë me nevojat personale drejtohet për në dhomë. I thote gruas: – Sa i mirë që jam, më duket se jam rob…

Më Shumë

Matematika e dashurise

Publikuar më 14/02/2010

Burrë i zgjuar + Grua e zgjuar = Romancë Burrë i zgjuar + Grua idiote = Lidhje Burrë idiot + Grua e zgjuar = Martesë Burrë idiot + Grua idiote…

Më Shumë

Gruaja e shokut

Publikuar më 18/01/2010

-Mbreme takova rastesisht gruan tende dhe i tregova nje barcalete… I tha Gimi mikut te vet. -Dhe…? -Ajo qeshi aq shume, sa gati nuk ra nga krevati!

Më Shumë