Si te spostojm kete pallat?

Publikuar më 15/09/2014

Njëri i drejtohet tjetrit: “Hej, si thua a e spostojmë dot këtë pallat?”.
“Edhe mundet, ta provojmë një herë”, i kthehet tjetri.
Zbresin nga biçikeltat dhe nisin ta shtyjnë pallatin. Ndërkaq, dy djem që po kalonin aty, u marrin biçikletat, pa u vënë re nga budallenjtë.
Pas disa minutave “shtyrje” të pallati, njëri i thotë tjetrit: “Eh…E paskemi spostuar pallatin aq shumë, sa nuk shohim dot as biçikletat toma…!”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento