Shqiptari ne Amerike

Publikuar më 22/07/2011

Nje shqiptar shkon ne Amerike. Nje dite duke shijuar bukurite e amerikes na e ze barku, banje aty afer nuk kishte, si tja bente? Atehere u fsheh diku gjeti nje cope leter dhe e beri aty nevojat personale. Pasi e mbeshtolli mire e mori me vete duke menduar qe ta hedhe ne ndonje kosh plerash. Por per fat te keq perpara i del nje polic i cili e pyet se cfare e kish ate ne leter. Shqiptari u zu ngushte dhe nga e keqia e genjen dhe i thote se e ka 1kg mish, dhe qe e kish blere ne nje dyqan ketu afer. Do vini pak me mua ne dyqan i thote polici te shikojme pak peshen, sepse ne jemi ne mbrojtjen e qytetarit. Ashtu bene, shkojne ne nje dyqan mishi aty afer dhe e peshojne, por pesha doli me pak se 1 kile .Ju lutem thote shitesi shikoeni se cfare e ka se nuk ka mundesi une jam i rregullt ne peshe.e hapin letren por cfare te shohin. Atehere e marin shqiptarin ne polici i hyjne me dru dhe e bejne cope fare. Pas disa ditesh kthehet ne shqiperi sapo hyn ne shtepi filluan njerzit ta pyesin po he si ishte Amerika. Degjoni ketu ju thote “Ne Amerike po nuk e bere nje kile te zhdepin dhe te vdesin ne dru.”

Të ngjashme

Ska komente

Komento