Shakaja para vdekjes

Publikuar më 15/05/2016

Nasradini para vdekjes la nje shaka,
Gruas iu drejtua dhe keshtu i tha:
Nasradini: Degjo, moj grua, keshtu me lot ne sy nuk mundem te shikoj ty, andaj shko vishu si ne nuseri, vishi ato qitajne te bukur lahuri. Rregullo vetullat, syte beri syrmeli, pastaj eja ketu prane meje rri!
Gruaja: Nuk te kuptoje, hoxhe efendi, keto fjale qe me thua. Pse te vishem siq thua kur te degjoj ty duke gjermuar!
Nasradini: Oj grue kur vjen me ma marr shpirtin Azraili ndoshta i pelqen ti e me harron mua.

Të ngjashme

Ska komente

Komento