Rrokullisja nga shkallet

Publikuar më 23/10/2009

Një nate gruaja u zu me nastradinin, i dha të shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
Komshia e ndjeu zhurmen dhe të nesermen e pyeti nastradinin.

– Cfar ishte gjith ajo zhurme dje?
– Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet,
– Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
– Brenda saj isha dhe une.

Të ngjashme

8 Komentet

 • Reply adaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 16/12/2009 at 8:47 pm

  hahhaahahhahhahahaha shum me kesh

 • Reply natyra 04/11/2010 at 6:26 pm

  Shume anekdota te bukura…

 • Reply hasa hysa 27/03/2012 at 9:12 pm

  ka qen hasa dhe hysa ne katin e dhet dhe hasa i thot huses une pe boj shurrn dhe ti lshov per shurre jo se ti muma nal ngjy tani bi un me kan budall

 • Reply elisa 15/01/2014 at 6:14 pm

  shum po te shtin me kesh valla

 • Reply nje njeri dhe nje krymyll 25/01/2014 at 11:01 pm

  u kan ni njeri edhe e ka pa ni krymyll edhe e ka gju lark mas 5 vjete krymyli vjen apet edhe i thot ati njerit kon e gjuve ti pare

 • Reply nastradini me biqiklet 25/01/2014 at 11:05 pm

  u kan nastradini edhe e ka pas ni biciklet edhe aati nje dit i prishet bicikleta edhe qat dit vdek nje gru edhe ky nastradini tu menu per biciklet ja baj ata njerzt valla shum gjyna um ka ardh ja bon nastradini vallah po edhe ky nastradini ja bon e sa shum i kom hyp asajna

 • Reply fiq fiq e diq 25/01/2014 at 11:14 pm

  ka qen nje njeri edhe i thot djalit te tij shko blej fiq edhe 1 kg banane ja bon per banane e maj ne men a fiq nuk e maj ne men edhe i thot ky njeri birit shko tu than fiq fiq fiq fiq edhe ni gjutar edhe kti i pshtillet goja edhe thot hiq hiq hiq edhe ai gjutari gjun edhe nuk mun me rrok edhe ky tu thon hiq hiq edhe e rre aj gjutari edhe i thot ky qysh me thon ja kthen ai sot 1 neser 4 edhe ne nje ved esht e pame edhe thot ky sot 1 neser 4 e nxajn e rrehin edhe ja bojn duhet me thon ishalla ne xhenet edhe 1 njeri tu hanger buk ja bon ky ishalla ne xhenet ai e rre edhe ja bon duhet me thon te baft mir edhe ni njeri o tu u dhi edhe ky ja bon te baft mir 😀

 • Reply shko dhij n-kek 25/01/2014 at 11:18 pm

  jon kan ty njerz edhe ja bon ni njeri dele shko ne livadh edhe ky tjetri ja bon aii edhe dhija jem edhe ja bon :shko dhij ne livadh edhe ky ja bon hajde dele ulmu ne prehem ky tjetri me dhi ja bon hajde dhi ne prehen edhe ky me dele ja bon shko dele ne kek ja bon ky me dhi :shko dhij ne kek hahahhah e for o qi e kupton 😀 😉

 • Leave a Reply to shko dhij n-kek Anulo