Rakia

Publikuar më 08/02/2014

Hyn nje Korcar ne nje lokal ne Pogradec dhe shikon nje vazo plot me 10 000 lekshe, dhe i thote kamarjerit: Kush i ka keto leke dhe pse jane ne vazo? Po bre lalke i thote kamarjeri po te zbatosh 3 urdhra jane te gjitha tendet po nuk i zbatove do vesh 10 000 edhe ti. Po c’fare duhet te bej thote Korcari?
1)duhet te pish nje shishe raki me nje fryme
2)do shkosh tia heqesh qenit dhembin e prishur
3) do shkosh ti besh dashuri gjyshes qe jeton ne katin te 2
Jo bre c’fare thua nuk i bej une keto dhe futi 10 000 leke ne vazo korcari… Kaluan 20 minuta kishte pire nja 2 gota dhe Korcari thote, Me sillni shishen e rakise… e pi rakine me nje fryme korcari iken me vrap jashte te kapte qenin dhe njerzit ne lokal degjojne ulerimen e qenit, me pas hyn Korcari ne lokal dhe thote: Ku eshte ajo gjyshja me dhemb te prishur…

Të ngjashme

Ska komente

Komento