Plaku dhe djali i ri

Publikuar më 26/01/2012

Kish qen nje plak dhe nje djal i ri.
– A po e agjeron ramazanin? – e pyet djali plakun.
– Po more krejt” po i thot plaku.
– Ta boft zoti kabul – i thot ky i riu
– Ty ta befte afganistan – ja kthen plaku

Të ngjashme

Ska komente

Komento