Peshkimi

Publikuar më 27/01/2012

Dy komshijt shkonin gjithmone bashke per peshk,njoni nga keto kapte gjitmon peshk tjetri nuk kishte fat,nje dite u merzit shume se nuk po kapte gjo i tha tjetri:
-si ja bon or vella qe ke kaq shum shons?
ai ju pergjigj:
– para se te shkoj per peshk , kap nji gru per vithesh.
vetem kaqe i thot tjetri .Po te nesermen ky qe nuk kishte fat ,shikon NJE grua qe po lan rrobat me dor,i afrohet me ngadale dhe i prek PRAPANICEN ,ajo i pergjigjet
– e fqinje po shkon per peshk?

Të ngjashme

Ska komente

Komento