Nje poezi me humor

Publikuar më 03/08/2012

u futa une ne klas
me thane te gjithe je as
ne fund une ngela derrase

jam une nx i mire
mendoja gjiyhe deshire

kur mora une deftesen
mami m’theu fshesen

i kisha une pesa
me iku edhe fshesa

me ne fund pushimet
iken dhe mesimet

erdhi prape shkolla
cohu pellet ora

cohu qe ne shtat
se u bere pat

iku ore e pare
une ngela gomar

u zgjova me ne fund
vesha dhe nje fund

harrova qe jam cun
m’u hapen edhe pune

me ne fund u vesha
kisha edhe pesha

pesha ishte canta
piva une nje fanta

piva une nje fanta
piva me nje shok

i prisha t’gjitha leket
pastaj ngela trok

s’kam per t’i prishur me kurre lek’t e mia
se pastaj fillon duhani dhe rakia

shkova une ne shkolle
pas ores se trete

mendova une me vete
une kam per te mbet

kam une per te mbet
qe kete sivjet

se pastaj fillon
historia vete.

Nga: Pamela Bostani

Të ngjashme

Ska komente

Komento