Nje nate gruaja…

Publikuar më 24/03/2013

Një nate gruaja u zu me Nastradinin, i dha të shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.

Komshia e ndjeu zhurmen dhe të nesermen e pyeti Mastradinin.

– Cfar ishte gjith ajo zhurme dje?
– Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet.
– Cfare, nje xhaket vetem dhe beri aq shume zhurme?
– Brenda saj isha dhe une, tha Nastradini.

Të ngjashme

Ska komente

Komento