Ne nje burg shqipatri,greki,serbi

Publikuar më 18/02/2016

Ne nje burg ishin :
– Nje Serb
– Nje Grek
– Dhe nje Shqipetar
Dhe u thote Gardiani :
– Kush do duroj 3 gjuajtje nga kamxhiku im pa nxjere asnje fjale do e liroj nga burgu
– keni te drejte te merni nga nje mburoje..
– Epo mire filloi i pari Serbi dhe
per mburoj mori nje gur
– filloi gardiani gjuajtjen e pare
guri ne toke
– Gjuajtjen e dyte uluriti Serbi
keshtu qe humbi..
– Radha Grekut cfar do maresh per mburoje e pyeti gardiani
– Asgje tha Greku
– Gjuajtjen e pare asnje ze Greku ,
– Gjuajtjen e dyte asgje,gjuajtjen etrete asnje ze nuk nxori Greku,
– Je i lire i tha Gardiani mund te ikesh,
– Jo -tha Greku , do rri te shoh
Shqipetarin se gjithmon ja ka hedhur neper barsaleta ta shoh si do shpetoj sot,,
-Epo mire rri i tha gardiani
– Keshtu erdhi radha e Shqipetarit
– E Pyet Gardiani:
– Cfar do maresh per mburoje?
– Do mar Grekun u pergjigj
Shqipetari….!

Të ngjashme

Ska komente

Komento