Ne Avion

Publikuar më 16/11/2015

Zonja dhe zoterinj, po ju flet komandanti i avionit: kemi kushte te mira atmosferike dhe parashikojme nje fluturim pa incidente. Duhet te ulemi ne Aeroportin e New Yorku-t rreth ores 17:50. Ju ftojme te merrni nje pozicion komod, te shikoni ndonje film te relaksoheni… Oh moooss! O Zot…
Degjohet nje zhurme dhe…qetesi!
ne avion nuk ndjehej as fryma!
Pasagjeret shikojne njeri-tjetrin te zverdhur….
Asnje levizje!
Avion vazhdon te fluturoje ne te njejten lartesi, por…
Stewardesat buzeqeshin nervoze… Shenje e keqe…
Pas disa minutash, komandanti flet perseri:
– ju kerkoj ndjese per kete incident, por sapo derdha kafene e nxehte mbi pantallona! Vetem te shikoni se si jane bvere pantallonat e mija nga perpara!
– Kjo s’eshte asgje, bertet nje pasagjer, duhet te shikoni pantallonat e mija nga prapa…!

Të ngjashme

Ska komente

Komento