Nastradini dhe shkencetaret

Publikuar më 23/10/2009

Nastradini megjithese nuk dinte te shkruante dhe te lexonte merr pjese ne nje koference shkencore.
Nje shkencetar, qe ishte ulur aty afer Nastradinit, i bie ne sy sjellja e tij dhe me nje ton talles pyet:
-Cfare ndryshimi ka ndermjet teje dhe gomarit?
Nastradini ja kthen:
-Ka vetem nje pellembe largesi…

Të ngjashme

4 Komentet

 • Reply luljeta 25/12/2009 at 12:05 pm

  esht e vertet huahuahu

 • Reply adonis 17/05/2011 at 9:27 am

  nasradini nuk ka dit me shkencu se si ka pas mjetin teleskopin hha

 • Reply anessa 04/02/2013 at 6:10 pm

  hahaha boll mir ja pska kthy

 • Reply nastradin 17/06/2015 at 8:26 pm

  mos um përmeni shum se pom rrok lemza hahahahhaha

 • Leave a Reply to nastradin Anulo