Mos vishni fustane!

Publikuar më 28/10/2013

Hyn shefi i policisë në stacion dhe u thotë policëve:
– Të gjithëve u kam blerë bileta për të shkuar të përcjellim operën “Martesa e Figaros” (Le nozze di Figaro).
Policët shprehen shumë të gëzuar dhe fillojnë ta lëvdojnë shefin, ndërsa ai sqaron:
– Por mos bëni diçka të çmendur si herën e kaluar kur shkuam te “Liqeni i mjellmave” (Lebedinoye ozero) kur të gjithë erdhët me kostume larjesh…

Të ngjashme

Ska komente

Komento