Mesi dhe yjet e Botes

Publikuar më 30/11/2016

Ishte njehere nastradin dhe ishte me i zgjuari i fashatit.Ata fshatatret i thone ku eshte mezi i botes dhe sa yje ka bota?nastradini i thote-:do takohemi ne filan vend.Te nesermen ai po vonohesh dhe me pas erdhi me gomarin dhe e lidhi tek nje shkope me litar.Ai i thote se ketu eshte mezi botes po desheni mateni.Sa qime ka gomari aq yje ka ne bote po deshet i numeroni.

Të ngjashme

Ska komente

Komento