Martesa e gjyshit

Publikuar më 24/01/2015

Nje plak 97-vjeçar shkon tek nje zyre sigurimesh.

– Puna mbare.

Dua te bej sigurimin per jeten.

-Sa vjeç je?

– 97 i thote plaku.

Nenpunesi çmendet:

– Tallesh po ç`te duhet ty siguracioni?

– Po ja do shkoj me babain tim jashte shtetit, dhe thame te siguroheshim.

– Me babain tend!? E sa vjeç eshte ai?

– Po ja neser mbush 125 vjeç.

– E ku do shkoni?

– Do shkojme te takojme gjyshin tim.

Nenpunesi I bie murit me koke

– Ç`fare thua, tallesh me mua, gjyshin the!

– Po sa vjeç eshte gjyshi yt?

– Po per nje jave mbush plot 142 vjeç.

– E çfare ben ai?

– E po ja, martohet dhe do shkojme ne dasem.

Nenpunesi i afrohet dritares gati te hidhet:

– Po pse martohet?

-Budallalla, po e detyrojne prinderit!

Të ngjashme

Ska komente

Komento