Mami si shume e llastuar!

Publikuar më 03/03/2017

Babi,mami dhe vajza tre vjece shkojne ne kopshtin zoologjik.
Teksa shetisin shohin elefantin te cilit i ishte ngritur ai miku dhe vogelushja e habitur i thote mamit:
-“Mami cfare eshte ajo gjeja…?”
Mami e zene ngushte ia pret:
-“Asgje bija ime…”
E pakenaqur vajza shkon me tutje ku ishte babi dhe e pyet:
“Babi cfare eshte ajo gjeja e elefantit…!?”
Babi si gjithmone i thote:
-“E pyete mamin zemra,cfare te tha ajo!”
-Mua mami me tha se eshte asgje…!”
-“E shoh e shoh -ia ktheu babi,mami jot ka filluar te llastohet ca si shume…”

Të ngjashme

Ska komente

Komento