Mamaja dhe Goca

Publikuar më 20/09/2011

Goca do dilte per here te par me nje cun.E ema e saj po e porosiste per disa gjera.
a)Nese cuni te kap te bythet…….i thuaj Ndalo!
b) Nese cuni te kam tek gjoksi…thuaj Mos!

Cuni kur perqafoj gocen i kapi gjoksin me par pastaj bythet.

Kthehet ne shtepi goca…dhe mami saj po priste te dinte se cfare ndodhi!
Edhe i tha mami goces he mi te kapi gje ai…goca uli koken edhe i tha:
Po me kapi gjoksin pastaj bythet…mami fillon bertet po ti mi pse nuk the ato
fjalet qe te mesova une…po une mami i thash ***Mos ndalo*** dhe ai nuk me degjoi!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento