Makina e polici

Publikuar më 16/11/2014

Nje burre kish blere nje makine te re. Per te provuar makinen ai del ne autostrade dhe e nget ate me shpejtesi.
Nje patrulle policie i ben thirrje te ndaloje por ai mendon:
“e kush mund ta kape nje mercedes te ri akull, dhe rrit shpejtesine akoma me shume. Por vjen nje moment qe i mbaron karburanti dhendalon.
Makina e policise afrohet dhe njeri prej tyre nxjerr bllokun e gjobave.
Si per dreq fletat e bllokut kishin mbaruar dhe polici i thote: – Po me the nje arsye bindese pse nuk ndalove do te
le te shkosh.
Burri mendohet pak dhe thote:
– Para pak kohesh me la gruaja dhe iku me nje polic…
– E c’lidhje lidhje ka kjo, e pyet polici.
– Po ja nuk ndalova se mendova se mos ishe ti dhe doje te ma ktheje mbrapsht…

Të ngjashme

Ska komente

Komento