Lypesi

Publikuar më 16/06/2015

Ishte nje burre pasanik dhe sa here qe shkonte ne pune ndalej e i falte nje lypsi 10mij lek.
Kohet e fundit burri e kishte ulur kuoten nga 10 ne 5 dhe nga 5 ne 1 dhe keshtu i falte vetem 1mij lek.
Lypesi i bere merak vendos ta pyes.
-Me fal zoteri ,por po me ben pershtypje ti gjithmon me ke fal nga 10 mij lek,pse tani me fal vetem 1 mij lek.
-Po ja po bej shpi te re dhe po mundohem te kursej ne cdo menyre.
-Po pse o shoku me leket e mija do e besh shtepine ti,ja kthen lypesi.

Të ngjashme

Ska komente

Komento