Lutja e burrit

Publikuar më 26/11/2015

Nje burre ju lut zotit , aman o zot beje gruan time burre
Vetem nje dite qe ajo te kuptoje se sa vuaj une.
Kurse me bej grua ne vendin e saj.
Dhe keshtu u be.
Ne mengjes u ngrit burri ne vendin e gruas.
I beri mengjesin burrit, nderkihe beri gati Femijet per shkolle.
Vajti i dergoi ne shkolle, pastaj paguajti faturat e dritave.
Beri pazarin, u kthye ne shtepi beri dreken.
Pastaj rregulloj krevatet, pastroj shtepine, lau enet.
Vajti mori femijet ne shkolle, i ndihmoi me mesimet.
Ju beri nga nje banjo, i vuri ne gjume.
Papritur vuri re qe ora vajti 11 e darkes dhe ajo nuk kishte pushuar asnje minut .
Shtrihet ne krevat por as burri nuk e le rehat.
Diten e dyte cohet gruaja dhe i lutet prap zotit.
Aman o zot me kthe prap burre sic isha se qenka shum e veshtire te jesh grua.
Zoti: patjeter qe do te te kthej prap burre, por pas 9 muajsh sepse mbreme ngele shtatzene..

Të ngjashme

Ska komente

Komento