Dhurata e vitit te ri

Publikuar më 02/03/2010

Per vitin e ri vendosa ti dhuroj te dashures nje pale doreza.
Aty ne Shitore takova nje shoqe shkolle e cila bleu breke.
Per fat te keq shitesja na i nderroj pakot shoqja kishte marr dorezat kurse une breket!
Une pa ditur futa letren pershendetse ne pako.
TANI MERRENI ME MEND KUR TA HAP E FEJUARA PAKON ME DHURAT DHE E LEXON LETREN

Me kete dhurate e dashur dua te disponoj dhe te bej me dije se sa te dua.
Heren e fundit e kam shikuar qa te mungon dicka pra tash i ke ketu ne pako te deshiroj momente te kendshme me to.
Desha ti blej te leshit mirpo ishe djersit me to dhe kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.
Nuk e dita numrin e madhesise keshtu qe me ndihmoj shitesja e cila i provoj per mua.
Desha ti blej te lekures mirpo nuk munesh me i desh shpejt sidomos kur takohesh me kolege te punes.
E di qe do te perlyhen shpesh sepse njerzit i kan duart e papastra.
Por mos u bej merak se tash vjen pranvera e ski nevoj me i mbajt …
Te puthe i dashuri i YT

Të ngjashme

4 Komentet

 • Reply agnesa 26/12/2011 at 2:01 pm

  nese don qe ti besh edhurat me te dashurvr ateher duhet ti blesh lule ose parfm e jo breke

 • Reply agnesa 26/12/2011 at 2:03 pm

  un nje dit i kam bler te dashurit tim nje farfum dhe aj u gezua shum un ne at parfum ja dergova nje leter dhe i thash se te dua shum dhe po me mungon aj ma kishte kthyer dhuraten aty i shte nje bugjet me lule un u gezova shum ne leter shkruante me ka marr malli

 • Reply adelina 30/12/2011 at 3:55 pm

  shum e fort

 • Reply beigjjaa 21/02/2012 at 8:41 pm

  shum te bukuaa

 • Komento