Lepuri dhe ariu

Publikuar më 23/09/2014

Nje lepur shkon tek pasticeria qe sapo kishte hapur ariu dhe i thote:
– O ari a ke aty 100 pasta?
– Jo, – i thot ariu, -skam aq shume.
– E mir, – thot lepuri, – po iki.
Te nesermen serish lepuri tek ariu dhe i thote :
– O ari a ke aty 100 pasta?
– Jo mor lepur skam aq shume.
– Mir, – thote lepuri, – po iki.
Ariu mendon me vete ore pse mos ti ben 100 pasta qe do ky lepuri fitoj edhe ca lek dhe i ben.
Te nesermen lepuri shkon serish dhe e pyet :
– O ari ke aty 100 pasta?
– Kam o lepur, – i thot ariu .
– Po kot i ke se si merr njeri gjith ato pasta o ari, – dhe iken lepuri.

Të ngjashme

Ska komente

Komento