Krevati i ulet !

Publikuar më 07/06/2014

Nje grua shkoi te blinte nje krevat dopio per
vete dhe burrin e saj
Sapo pa nje krevat te bukur ne nje dyqan i
tha shitesit :
– Eh shume i bukur qenka ky krevat por
qenka i ulet !
Shitesi i habitur e pyeti :
– I ulet?Hera e pare qe degjoj dicka te
tille,Dhe perse eshte i ulet ?
Menjehere gruaja hoqi rrobat e saj,u shtri ne
krevat,hapi kembet dhe i tha:
– Hajde afrohu
I mahnitur shitesi hoqi rrobat e tij dhe hipi
siper saj e filluan punen
Pas pak minutash gruaja thirri:
– O bobooo,burri im !!
Shitesi i trembur u hodh poshte dhe shkoi qe
te fshihej poshte krevatit mirepo vrau koken
Atehere u kthye gruaja dhe i tha:
– He e pe qe eshte krevati i ulet !

Të ngjashme

Ska komente

Komento