I kujt eshte telefoni?

Publikuar më 27/05/2012

Ne nje dhome zhveshje te nje `Fitnes Club` jane shume burra. Papritur bien nje celular,Halimi i pergjigjet duke vene celularin me ze te larte (qe ta degjonin dhe te tjeret).
Halimi: – Alo?
GRUAJA: – I dashur, jam une, je tek klubi ?
Halimi: – Po!
GRUAJA: – Une ne keto momente ndodhem ne nje butik, eshte nje pallto lekure qe kushton vetem 1.500 euro. A ta blej ?
… Halimi: – Sigurisht, blije nqs te pelqen kaq shume.
GRUAJA: – Sot ndalova dhe tek ajo pika e shitjeje te makinave dhe pashe modelet e mercedeseve 2009. Ishte njeri fantastik fare.
Halimi: Sa kushtonte ?
GRUAJA: – 60.000 euro shpirt a ta marr ?
Halimi: – Ne rregull, e dashur merre, por me ate cmim e dua makinen me te gjitha kushtet e mundura.
GRUAJA: – faleminderit shpirt , shihemi me vone. Te dua shume.
Halimi: Mire atehere, edhe une te dua, shihemi se shpejti. ..
Halimi mbyll telefonaten. e sheh qe te gjithe qe ishin ne dhomen e zhveshjes po e shikonin te cuditur.
Ne kete moment Halimi pyet:
– A mos e dini i kujte është ky telefon??

Të ngjashme

Ska komente

Komento