Histori me moral

Publikuar më 22/10/2013

Fillon Beni:

– Babai me ka treguar per teto Fluturen… Teto Flutura ishte partizane. Njehere ajo ngeci ne prapavijen e gjermaneve e rrethuar nga 100 ushtare. Kishte me vete nje shishe raki skrapari per komisarin, nje automatik dhe nje shpate.
– Vazhdo i thote mesuesja kureshtare.
– Teto Flutura si fillim piu te gjithe rakine deri sa u afruan gjermanet. Me pas vrau me automatik 70 prej tyre derisa i mbaruan plumbat. Pastaj me shpate vrau 20 prej tyre, derisa shpata nuk priste me. 10 te fundit i mbyti me duart e saj.
– O Zot i madh, thote mesuesja, po morali ku eshte ketu?
– Qendroi larg teto Flutures kur eshte e pire!

Të ngjashme

Ska komente

Komento