Gomari

Publikuar më 06/09/2013

Ishin mbledhur nje dit kafshet e pyllit e donin te ndertonin nje banje publike, mir po s`i linin ata te bashkise per lejen e ndertimit. Pasi u konsultuan vendosen qe te shkonte ariu ne bashki per te marr lejen. Shkon ariu dhe mbas gjysem ore vjen i merzitur.
– He, – i thote luani, – te dhan gje?
– Jo mor burre, me ato sflitet.
Diku nga fundi u degjua gomari.
– Po pse e vrisni trurin mer, shkoj une dhe e marr direkt.
– Ik o gomar, – thote luani, – kush ta jep lejen ty.
– E shofim ate pun, – thote gomari dhe niset per ne bashki.
Pas 10 minutash kthehet gomari me buzet vesh me vesh.
– He ore, – i thot luani, – e more?
– Po me, si se mora.
– Ou… – cuditen te gjithe, – e si e more?
– Ca pyetje qe beni dhe ju, po un i kam te gjith shok ata ne bashki.

Të ngjashme

Ska komente

Komento