Fshatari

Publikuar më 18/11/2015

Nje fshatari i kishte ngordhur gomari dhe tre djem per tu tallur me te shkuan per ta ngushelluar:
I pari: Te ket len uraten gomari
I dyti: Ndjes past i shkreti
I treti: U preft ne paqe i ziu gomar
Por fshatari si i zgjuar qe ishte ia ktheu
Fshatari: Faleminderit por nuk e dija qe gomari im kishte kaq shume shoke..!

Të ngjashme

Ska komente

Komento