Dy pederastet

Publikuar më 15/03/2017

Dy pederaste ne avion. Njeri i thote tjetrit:
– Hajde se me ka ikur truri fare.
– Cfare thua se ka njerez – i thote tjetri.
– Po tani po flene se eshte vone. Ja shikoje.
Cohet ne kembe dhe kerkon nje cigare. Nuk pergjigjet njeri.
– E shikon? – i thote shokut.
Dhe ja hipen siper. Ne mengjes kur avioni zbret ne aereoport nje plak ndihej me dhimbje koke dhe me temperature. E fusin ne ambulance dhe e pyesin.
– Sa ke me dhimje koke dhe me temperature?
– Qe dje ne darke…
– Po pse nuk kerkove nje aspirine?
– Ca the ore? Njeri kerkoi nje cigare dhe e q… ne

Të ngjashme

Ska komente

Komento