Dhëndrri dhe Gjeli

Publikuar më 18/02/2013

Prinderit donin ta martonin djalin,por kishin një hall të madh me të. Djali thoshte nuk dua një grua,por dy. Babai i thot: mirë more birë, merr një herë njerën, pastaj të marrim edhe tjetrën…

Bëhet dasma dhe sa po vjen nusja,vjehhra ia tregon fiksimin e djalit qe donte dy gra… Kaluan shumë netë martesë dhe nusja nga xhelozia, nuk e linte dhëndrrin të pushonte… 

Kaluan muaj pa gjumë. Një mëngjes dhendrrin e zën gjumi ulur në oborr… Gjeli e qukiste dhe ai hap pak sytë dhe i thotë “Ik ore gjel me ler rahat,se i them babes të martojë edhe ty”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento