Dhënderri

Publikuar më 22/06/2011

Nusja e re ishte tejet kureshtare se qka do ti ndodh naten e pare te marteses. Mirepo, u zhgenjye kur nuk ndodhi asgje. Edhe naten e dyte, poashtu. Naten e trete i drejtohet dhenderrit:
I dashur, nese edhe sonte nuk ben asgje, do te dal ne rruge dhe do ta gjej per vete nje mashkull te vertete!
Oh, e dashur, ma sjell edhe mua nje! – ia kthen me plot gezim ai.

Të ngjashme

1 Comment

  • Reply h p 22/06/2011 at 9:31 pm

    ndodh edhe keshtu qe b q te martohen

  • Komento