Burri qe prish qetesine

Publikuar më 20/07/2011

Nje bure kthehej gjithmone naten vone ne shtepi, dhe sapo hynte brenda, hiqte kepuce dhe i perplaste me force ne koridor, kjo gje i shqetesonte shume komshinjte, aq sa nuk mundet te flinin. Nje mengjes komshiu i thote,keti burrit: “Ju lutem shume, mos i hidheni ato kepuce aq fort se nuk mundemi te fleme. Na zgjon dhe na tremb edhe femijet.”…..Oh me falni ja kthen burri nuk ka per te ndodhur me. Po ate naten vone kthehet buri ne shtepi hyn brenda, heq kepucet, e mer njeren e perplas fort, nderkohe u kujtua cfare i kish thene komshiu dhe me kujdes e le kepucen tjeter poshte. Athere shkon te flere. Por pas nje ore degjohet nje ze, “Po aman ore kur do ta hedhesh dhe tjetren qe te flem gjume”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento