Burrë i zhveshur

Publikuar më 26/10/2015

Një burrë i zhveshur lakuriq dhe i lidhur në një shtyllë ndriçimi rruge kërkon ndihmë për ta liruar. Pas nja një ore, një kamionist ndalon dhe e pyet se çfarë i kishte ndodhur!
Burri i terrorizuar i përgjigjet:
– Erdhën dy hajdutë, dy qelbësira. Isha me gruan dhe me vajzën time. Mi përdhunuan te dyja para syve të mi, pastaj i morën me vete, ndërkohe që mua më zhveshën dhe mi vodhën të gjitha gjërat që kisha. – Shiko si më lanë, të lidhur te kjo shtyllë e shpifur, të lutem më ndihmo të iki që këtu!
Kamionisti i qetë i afrohet…..dhe fillon të zberthejë pantallonat dhe i thotë:
– S’paska qënë dita jote vëllai

Të ngjashme

Ska komente

Komento