Category

Barcoleta

Ushtari i frikesuar!

Publikuar më 15/07/2017

Nje grua bashke me femijen e saj te vogel po bisedonin. Nderkohe aty prane kalon nje djale qe sapo ishte liruar nga ushtria dhe degjoi biseden e tyre. – Mami…

Më Shumë

Sa femije ke?

Publikuar më 14/07/2017

Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale, qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet! Aty takon drejtorin, te cilit ia shpjegon qarte…

Më Shumë

Cuni kinez…

Publikuar më 13/07/2017

– Doktor doktor, cuni eshte 6 muajsh dhe akoma nuk i ka hapur syte! – Ai qe duhet ti hapi syte je ti mor shok, pasi cuni eshte kinez..

Më Shumë

Femija duke pire cigare

Publikuar më 13/07/2017

Dy polica po ecnin ne nje rrug.Ne nje moment shohin nje femij duke pire cigare edhe e pyesin. -Ne cfare klase je? Ne kals te 2 Njeri nga ata fillon…

Më Shumë

Djali dhe e Ema

Publikuar më 12/07/2017

I thote djali te emes: – Mami mami, sekretaria e babit mos eshte gje motra ime? – Jo moj mam, pse? – Ngaqe e degjova dje duke i thene babit:…

Më Shumë

Recepsionistja

Publikuar më 11/07/2017

Nje tip shkon ne biblioteke dhe kerkon nje liber qe ka te beje me vetevrasjet. Recepsionistja i pergjigjet: – Une ta jap mor zoteri, po kush do e ktheje librin?

Më Shumë

Good night

Publikuar më 03/07/2017

Para se me fjet ngjum – Në Amerikë: Good night, my love – Në Angli: Sweet dreams, darling! – Në Kosovë: A e mshelederen me qels

Më Shumë

Gjirokastrit ne dyqan

Publikuar më 30/06/2017

Futet nje gjirokastrit ne dyqanin e nje shkodrani duke kerkuar per te blere nje pasqyre. pasi i bie nje xhiro vitrinave shkon dhe i thote shkodranit: – A ke pasqire?…

Më Shumë