Ankandi

Publikuar më 31/03/2017

Nje dyqan kafshesh falimenton dhe kafshet nxirren ne ankand. Midis tyre eshte dhe nje papagall qe nje zoteri do ta bleje. Por gjithmone del dikush qe e kalon oferten e tij.

Por me ne fund ai e fiton.Del nga dyqani i kenaqur por fillon e bren dyshimi se mos papagalli nuk flet. Pyet shitesin:

– A flet ky papagalli?

Atehere flet papagalli:

– E kush sipas teje i beri gjithe ato kontro-oferta?

Të ngjashme

Ska komente

Komento