Nje dite shoku Enver u merzit shume dhe ata humoristat e vet nuk po e benin me per te qeshur. I thoti njeri nga keshilltaret te therasin nje humorist nga Shkodra. “Mir, thire” thote Enveri. Vjen humoristi dhe futet te dhoma Enverit, po u habit nga tapeti me lule se qe shume i bukur. E shef Enveri dhe i thote:- Te pelqen tapeti ? Ashtu do e bejm edhe ne Shqiperine me lule….Ja pret Shkodrani duke qeshur:- Kam ardh un ketu qe te me besh ti per te qeshur apo une te te bej ty.

Një fshatari i humbë përzjersja e betonit, dhe e kërkon gjithkahë por se gjenë dotë. Mirëpo , pas disa ditësh kërkimi , ai e gjenë përzjersen e vet tek fqiu i parë dhe : FSHATARI: Pse bre kojshi ma ke vjedhë përzjersen time, si s’po të vjen marre? FQIU: Jo bre kojshi se kamë marrë unë por fëmijët e kanë marrë. FSHATARI:Po si mundë ta qojnë fëmijët përzjersen e 50 kilogramëve. FQIU:Ai kojshi , po ku e dinë fëmijët se sa kilogram i ka përzjersja ,ata e kanë marrë.

Nje dite nje mik i tij po i thoshte Anjshtajnit: – Si e shpjegoni qe sa ishim te rinj une dhe gruaja ime ziheshim cdo dite ndersa tani qe po vjeterohemi ajo eshte shtruar me shume…?

Anjshtajni ja kthen me te qeshur: “Gruaja eshte si kepucet qe sa me shume te vjeterohen aq me mire te rrijne ne kembe.

– Cdo dite ime shoqe me kerkon ta qoj ne Spanje apo ne France per pushime .

-Dhe ti e qon?

– Jo i them hape tv apo youtube dhe knaqe duke i shikura pastaj enderrat pa lek jane…

Nje cift po pergatitej per mbremjen e madhe te karnavaleve.

– Une do te martohem si klloun, – thote burri.

Dhe e shoqja: – Te lumte!Keshtu te gjithe do te njohin menjehere.

Beni kthehet ne shtepi dhe u tregon prinderve deftesen.Te gjitha 10. Babai sa e pa, merr ciften dhe e vret.
C’bere o maskara bertiti gruaja.
Grua ky dinte shume.

Nje polic shef njerin qe po ngiste nje kamion te mbushur me pinguina mbrapa. E ndalon dhe i thote: – Ku shkon me gjithe keta pinguina ti?
Coji ne kopsht zologjik. Te nesermen polici duke drejtuar trafikun dhef prap kte tipin me kamionin plot me pinguina dhe secilit i kishte vene syze.
E ndalon prap dhe i thote: – Or ti nuk te thashe ti coje ne kopsht zologjik dje ?

– I cova mor shef – pergjigjet shoferi.

– Sot po i coj ne plazh.

-Doktor duhet te jeni gabuar.Ju kerkova dicka per te larguar plotesisht te krruarat dhe jo nje qetesues te zakonshem…
-i dashur zoteri,gaboheni,pasi kjo ju duhet.Do t’ju jape energji qe te mos lodheni se krruajturi!

Ishin duke udhtuar nëna e bija e saj, në një tren. Në serdilen e tyre ishte ulur edhe një burrë. Vajza ishte mësuar kur ti vinte për të pjerdhur, ti marri leje mamit, me këtë fjal: Ta lëshoj pëllumbin, kështu që i erdhi vajzës për të pjerdhur, dhe i thotë, mami ta lëshoj pëllumbin, e shikon ky burri dhe nuk ban zë. Vajza prap mami ta lëshoj pëllumbin, burri prap nuk ban zë, mas pak kohe vajza prap thot mami ta lëshoj pëllumbin. Por tani burri i thot po e lëshove ta hapi kafazin.

Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua….nejse vazhduan…Rrapua hidh Ramua prit e ler menjane…Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel, se priti…prape cope cope femija ne asfalt….Ramua bertet qe poshte.

– O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit…

Page 1 of 37512345...102030...Last »