Hasan mekaniku e bente service nje veture, kur pak me larte e pa specialist Doktor Ruzhden duke priture menagjerin e servicit. Ky me zerin e lart oh zotri Ruzhdo eja more shiqo se cka jam duke punuar ne veturen tende. Mjeku ashtu pa dashur ju afrua e ky punonte bukur ne veture. Pas nje kohe Hasani ju drejtua a bre zotri mjek na dy bejme punene e njegte ti rregullon Njerzit e nje makinat e pse ne paguhemi aq lire e ju merrni gjithe ato para?.. Mjeku pa priture kohe i tha: A ke rrekulluar nonjehehere makine duke punuar motorri?! ai ja kthehu jo, ja pra ktue eshte dallimi…

Nje sipermarres varrimi punoi deri vone naten. Ai e pergaditi trupin e zoteri Schwartz per djegje por gjate punes u habit kur ia pa “senin” e madh.
“Me vjen keq zoteri Schwartz por nuk mund te lejoj qe edhe ky “sen” te digjet. Duhet te ruhet per brezat e ardhshem”. Keshtu qe ia preu dhe e futi ne qante dhe e mori ne shtepi.
“Eja te shohen diqka” i tha gruas se tij duke e hapur qanten.
“O zot” bertiti gruaja “paska vdek zoteri Schwartzi”.

Nje mjek kardiolog kishte vdekur dhe shoket e ti shkojn per vorrim. Sapo mbrrijn te vorri njani prej kolegeve ja fillon me qa ne te madhe dhe shoket e tij ngushtohen dhe e pysin pse po qan aq shum njajt si na e ke pas edhe ti. Ai vetem qante dhe ju thot shokeve te tij se a shihni se cfar figure i a kan vendos ne vorr. Ata thojn po nje zemer prej ari. Mire ai qe eshte kardiolog i a kan vendos zemren e une qe jam gjinekolog cfar kan me me vendos ne vorr kur te vdes.

Ish kon njoni edhe sja dojke me qi hiq ish shku te mjekja e kish vet i kish thon mjeke spo muj me qi bre spo ma don hiq i kish thon mjekja:
Mjekja:Meri qito hapa jon viagra e hajde mas 1 jave kontroll.
Mas 1 jave vjen ky djali edhe i thot mjekes:
Djali:Mjeke badihava bre spo muj me qi spo ma don hiq
Mjekja:Rrite dozen pij ka 4 pernihere edhe shkon ky mas 1 jave vjen kur vjen i thot
Djali: Oj mjeke badihava spo ma don se spo ma don
Mjekja:Nxirre bre ta kqyri qka o puna e tij e nxirr ky kur te nxirr 1 meter kar ja lakmon kjo mjekja edhe ja bon hajde bre djal provo te une te mer ky djali te qin fort qe mu qu smunet kur te kryjn ja bon mjekja ti po qijshe fort more
Djali: Jo une me qij qij fort po spo kom qka me qie se…

Gjermani,amerikani,shqiptari,,kan qen ne burg edhe ni dit i del zoti perpara e i thot gjermanit qa kishe pas qef me ta plotesu ni deshir ..gjermani i thot me dal prej burgut!! ja ploteson deshiren…kurse e vet amerikanin edhe ai thot me dal prej burgut edhe ati ja ploteson deshiren…kurse kur e pyet shqpitarin qa kishe pas qef me ta plotesu ni deshir;ai thot:me mi kthy qata dy se spom rrihet vet ne burg…

O kon nasradini i ka thon nona vet shko bleje 1 kg
fiq edhe ka te shkojsh thuje fjalen fiq per mos me harru edhe ky menon qe i ka thon hiq edhe ka te shkon thot hiq hiq hiq osht ni peshkatar tu peshku edhe e nin e kap e rreh edhe i thot ka te shkojsh
thuj “perdit ka nja” tu shku
jon do tu e vorros ni njeri edhe ata e rrehin edhe ithojn ka te shkojsh thuj “zoti t’lasht shnosh”tu ec e tu thon “zoti t’lashte shnosh” e sheh ni njeri tu pre lop edhe aj e rreh edhe i thot ka te shkojsh thuj te boft mir edhe e sheh ni njeri tu bo kak, tu’j u dhi edhe i thot te boft mir edhe…

Gruaja e nastradinit e thirri nastradinin dhe i tha:Ku ku per mu o nastradi ja kum la teshat djelit e jon zvoglU. Kurse nastradini i tha:Ani moj laje edhe djalin qe ti bijen taman

Nastradin si gjithmon ai te gjith njerzit i ka rrejt po njoni ka then se mu nuk mundesh me rrejt edhe e ka pa nastradinin pshtetun ne muri dhe i ka tho o nastradin leshoma nje rren nese munesh nastradini i ka thon jo valla se nuk i kom me veti , i kom lon ne shpi ai i ka thon ani a po shkon me i marr ne shpi nastradini i thot shkoj vetem nese e man qet muri ai i thot mos ki dert ti ai e man murin e nastradini shkon e rrin ne shpi dhe i thot grus vet oj gru boma qata buk se diqa urie ai han buk e flen ne gjum dhe kur qohet e she ore4 dhe tho kkuku po une e kom lon njerin tu me prit dhe shkon nastradini dhe i thot ai njeri a i more rrenta ai i thot po ku po don ma rren se qita se muri i ri nuk rrzohet e ti tu e majt ?

Në fund të orës mësimore të kursantëve mbahet një skeç humoristik. Një nxënës shpiku një lojë argëtuese për reklamimin e modës, të cilën shokët dhe shoqet e klasës e miratuan. Ai ftoi një nga shokët e klasës në mënyrë që të mbante gishtin e dorës së djathtë mbi sup, kurse vështrimin të mbante në drejtim të dritareve të klasës, ngjashëm porsi Davidi i Mikelangjelos. Pas pak, në derë hyn një vajzë dhe e varë bluzën në gishtin e djaloshit. Ky ishte një skeç i bukur, prandaj shokët dhe shoqet i dhanë një duartrokitje. Pastaj hyn një djalosh, nga beli nxjerrë rripin e pantalloneve dhe e varë në gishtin tregues të djaloshit. Edhe ky skeç u duartrokit nga klasa me arsimtaren e tyre. Mirëpo skeçi i tretë ishte më interesant. Në klasë hyn një vajzë zeshkane dhe në gishtin tregues të djaloshit vari një gjarpër plastik. Nxënësit u frikuan dhe të gjithë dolën prej klasës, ndërkohë edhe zilja cingëroi për pushim. Prandaj djaloshi mendonte se në gisht mban rripin e pantalloneve, kinse shokët dhe shoqet e klasës kanë vrapuar pas zilit për pushim.
Atëherë arsimtarja i tha: ”Shiko se ç’po mban në gisht.”
Kur djaloshi pa gjarpërin plastik, u trembë dhe menjëherë e hodhi në tokë.

– Ku gjindet Komiteti Komunal, zotëri? – pyeti një vizitor qytetarin vendës.
– Komitetit vetëm minarja i mungon, …është një ndërtesë luksoze dhe mund ta gjeni shumë lehtë, – tha me ironi qytetari.
– Unë për herë të parë vij në këtë qytet, – tregoi vizitori.
– Ashtu, ë…! Shkoni drejtë, pastaj kthehuni në të majtë… kur të arrini te udhëkryqi i parë shkoni drejt dhe do të dilni në bulevardin e qytetit, pastaj kaloni skaj bibliotekës me xhama të thyer dhe do të dilni në krahun e djathtë të lumit. Kur të kaloni urën mbi lumë do të shihni një shtëpi të madhe me kopsht, aty mos hyni se është shtëpia e drejtorit gjeneral të kombinatit. Prej atyhit hyni në rrugën e majtë dhe përballë do të keni objektin që kërkoni, – kështu i tregoi qytetari.
– Duket se qenka larg, zotëri?! – ndërhyri vizitori.
– Jo nuk është larg, me automobil mund të arrini për pesë minuta. Mos jeni ndonjë ministër, zotëri? – pyeti qytetari duke vështruar me habi.
– Jo, jam bujk… Në atë ndërtesë do të hap fermën e pulave.
– Po të dëgjojë kryetari i komitetit…, të shkon koka!
– Atij, jo mua!… Sepse lidhja komuniste ka cofë, – tha vizitori.
– Pasha kapuçin, kurrë nuk kam qenë brenda në komitet! Më mirë pulat të kakarisin se komiteti të na dredhë – tha qytetari duke u përshëndetur me shpendarin.

Page 1 of 39912345...102030...Last »